Základný prehľad

2000 – Založenie občianskeho združenia Pôtoň

2000 – 2003 – Divadlo Pôtoň – amatérsky divadelný súbor

2003 – Transformácia Divadla Pôtoň na nezávislé profesionálne zoskupenie

2005 – Otvorenie Divadelného klubu Dve slová

2006 – Založenie neziskovej organizácie Divadlo Pôtoň

2007 – Divadlo Pôtoň zaradené do monitoringu slovenských divadiel IS Theatre.sk

2008 – Divadlo Pôtoň získalo do 30 ročného bezplatného prenájmu budovu v Bátovciach

2009 – Otvorenie budovy Divadla Pôtoň – Centra umenia a kreativity, Bátovce

2009 – Divadlo Pôtoň členom siete pre nezávislú kultúru „Anténa“

2011 – Ukončenie rekonštrukcie prvého poschodia budovy Divadla Pôtoň

2013 – Edícia vína Divadla Pôtoň „Múdre víno“ v partnerskej spolupráci s Poľnohospodár Nové Zámky, a.s.

2014 – Dielňa odevného dizajnu – ZOR

2014 – Kino* Divadla Pôtoň

2015 – Divadlo Pôtoň členom Asociácie slovenských filmových klubov

2015 – Digitalizácia Kina* Divadla Pôtoň v štandarde E-cinema

2017 – Ukončenie rekonštrukcie verejných priestorov budovy Divadla Pôtoň

 

Prehľad projektov

2000

  • Ivan Bukovčan: Slučka pre dvoch
  • Karol Horváth: Ochladzuje sa…

2001

  • Michal Ditte: Kvik Story

2002

  • Kalinka Búr: Ubu
  • Gilotína 2002 (tvorivé divadlené dielne) Lektori: Silvia Antolová, Iveta Jurčová

2003

  • Milan Uhde – Miloš Štedroň: Balada pre banditu
  • Sofokles: Antigona – l´amourt
  • Gilotína 2003 (tvorivé divadelné dielne) Lektori: Viliam Dočolomanský a Farma v Jeskyni, Zuzana Ferenczová

2004

  • Alexander Blok: Balagančik
  • Michal Ditte: Dve slová Belisy Súmračnej… príbeh Evy Luny
  • Tri kovy Tekova (vzdelávací projekt pre stredné školy)
  • Hovor So Svojím Susedom 2004 (medzinárodný divadelný projekt s Divadlom Kompánia, Budakeszi)
  • Fabula Rasa 2004 (workshop dramatického písania) Lektori: Silvester Lavrík, Karol Horváth, Martin Kukučka, Roman Olekšák, Iveta Jurčová, Miklós Forgács, Lukáš Kodoň

2005

  • Gilotína 2005 , Lektor: Petr Nusek
  • Uršuľa Kovalyk: Maková panna
  • Fabula Rasa 2005 (workshop dramatického písania) Lektori: Karol Horváth, Roman Olekšák, Michal Ditte, Iveta Jurčová, Edo Kudláč, Martin Kukučka
  • Divadelný klub Dve slová (Otvorenie)

2006

  • Zborník textov Fabula Rasa 2005
  • Kultúrne leto 2006 – Leto na Dve slová
  • Kultúra k Tebe 2006
  • Fabula Rasa 2006 (workshop dramatického písania) Lektori: Michal Ditte, Iveta Jurčová
  • Jevgeni Griškovec: Práve teraz!

2007

  • Shakespeare – Ditte – Ditte Jurčová: Shake Shakespeare_Macbeth
  • Kultúra k Tebe 2007 (celoročný program v divadelnom klube)
  • Zuza Ferenczová: Rozum a vášeň (umenie 20. storočia v kabelke)
  • Michal Ditte: Terra Granus (Demo)
  • New writing – Dramaticky mladí (projekt v spolupráci s Divadelným ústavom) Lektor: Michal Ditte

2008

  • Kultúra k Tebe 2008 (celoročný program v divadelnom klube)
  • Michal Ditte: Terra Granus
  • New writing – Dramaticky mladí (projekt v spolupráci s Divadelným ústavom) Lektor: Michal Ditte
  • Impulz 2008 – Gábor Goda: Vision and Phenomena
  • Impulz 2008 – Ida Kelarová: Spievať vie každý
  • ANTÉNA – Burza nápadov (pracovné stretnutie zástupcov nezávislých divadiel a kultúrnych centier)
  • Miklós Forgács: Bez servítky! (work in progress)

2009

  • Päťkrát o divadle (workshop pre študentov stredných škôl) Lektori: Iveta Jurčová, Michal Ditte, Henrieta Rabová, Michal Somoš, Dária Fehérová
  • Na pomoc umeleckým školám, Lektori: Iveta Jurčová, Michal Ditte
  • Impulz 2009 – Stella Polaris: Objavte v sebe cirkusanta
  • Impulz 2009 – Ida Kelarová: Pieseň mojej duše
  • Švantner-Ditte-Ditte Jurčová: Nevesta hôľ
  • Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity „OTVORENIE PRIESTORU“
  • Centrum umenia a kreativity (celoročný program)

2010

  • Umelecká záhrada – Workshop
  • Umelecká záhrada – Rezidencia: Enfant Terrible – Oči vidia, mozog myslí!
  • Umelecká záhrada – Rezidencia: Hravá zóna
  • Miro Dacho: Paperback (Vzplanutia slovenskej literatúry)
  • Centrum umenia a kreativity (celoročný program)
  • Päťkrát o divadle (workshop pre študentov základných škôl), Lektori: Iveta Ditte Jurčová, Zuzana Formánková, Michal Ditte
  • Fabula Rasa (workshop pre študentov stredných škôl), Lektori: Michal Ditte, Iveta Ditte Jurčová
  • Psota (work in progress)
  • Michal Ditte: For Sale (Site specific projekt pre pražský festival 4+4 Dny v pohybu)
  • Aj tu som doma #1 (Výmenník Terasa, Košice)
  • Zasiahnutí (projekt pre deti a mládež na tému: chudoba)

2011

  • Rezidencia: Divadlo 10 v Kruhu, Bánov (SK)
  • Rezidencia: Súkromné konzervatórium, Nitra (SK)
  • Centrum umenia a kreativity (celoročný prezentačný program)
  • Tvornádo 2011 (zážitkový program)
  • Rezidencia: FF VŠMU /Deň naviac
  • Rezidencia: Parrot in the Tank (ENG)
  • Respect! (Rezidenčný projekt v rámci EHMK 2013 KOŠICE)
  • Päťkrát o divadle (workshop pre študentov základných škôl), Lektori: Iveta Ditte Jurčová, Zuzana Formánková, Michal Ditte
  • Fabula Rasa (workshop pre študentov stredných škôl), Lektori: Michal Ditte, Iveta Ditte Jurčová
  • Rozum a Vášeň (obnovená premiéra inscenácie v maďarskom jazyku)
  • Michal Ditte: Psota
  • Rezidencia: Mamapapa (CZ)
  • Rezidencia: Gábor Czap (HU)
  • Tenká čiara 2011 (projekt pre deti a mládež na tému: prevencia kriminality)

2012

  • Rezidencia: Orchester Berg (CZ)
  • Centrum umenia a kreativity (celoročný prezentačný program)
  • Ateliér tvorivej dramatiky (lektori: Iveta Ditte Jurčová, Michal Ditte a herecký tím Divadla Pôtoň)
  • Vertikálna migrácia (Rezidenčný projekt v rámci EHMK 2013 KOŠICE)
  • Fabula Rasa (workshop pre študentov stredných škôl), Lektori: Michal Ditte, Iveta Ditte Jurčová
  • Equinox; F. Kafka: AMERIKA (medzinárodný projekt – Francúzsko, Maďarsko, Mexiko, Slovensko)
  • Rezidencia: Divadlo D´EPOG (CZ)
  • Impulz 2012 (herecký workshop, lektori: Divadlo D´EPOG)
  • Rezidencia: Milk Present Ltd. (ENG)

2013

  • Rezidencia: Laco Remeň (SK)
  • Rezidencia: Periférne centrá (SK)
  • Centrum umenia a kreativity (celoročný prezentačný program)
  • Ateliér tvorivej dramatiky (lektori: Iveta Ditte Jurčová, Michal Ditte a herecký tím Divadla Pôtoň)
  • Krajina nepokosených lúk (Premiéra)
  • Fabula Rasa (workshop pre študentov stredných škôl), Lektori: Michal Ditte, Iveta Ditte Jurčová
  • Rezidencia: Euroculture (FR), Ballet of Laura Vera (MEX), Apodosz (HU)
  • Rezidencia: Divadlo D´EPOG (CZ)
  • Impulz 2013 (herecký a manažérsky workshop)
  • Psota na Slovensku (projekt zameraný na rozvoj občianskej identity mládeže)
  • Ako na divadlo? (Vzdelávací projekt v spolupráci s Asociáciou Divadelná Nitra)
  • aBASTA! (letný tábor angažovaného umenia)
  • EQUINOXE (Premiéra medzinárodného divadelného projektu)
  • Tenká čiara 2013 (prevencia kriminality detí a mládeže s dôrazom na kreativitu a súčasné umenie)
  • PS (Premiéra work in progress)
  • Srdce priestoru (rekonštrukčný program Divadla Pôtoň)
  • Noc divadiel 2013 (zážitková aktivita pre divákov divadla)
  • Múdre víno – edícia vína Divadla Pôtoň

2014

  • Rezidencia: Decent (SK)
  • Rezidencia: Eva Klinčoková (SK)
  • Centrum umenia a kreativity (celoročný prezentačný program)
  • aBASTA 2014, letný tábor súčasného umenia
  • Workshop sieťotlače (lektori: Kredenc studio, CZ)
  • Workshop 3D animácie a tlače (lektori: Jakub Pišek a Beata Kolbašská)
  • Workshop LaLita (lektor: Jaro Viňarský)
  • Workshop autorského divadla (lektorka: Viera Dubačová)
  • Rezidencia: Divadlo Nomantinels (SK)
  • Rezidencia: Nový priestor (SK)
  • Impulz 2014 (Lektori: Jaro Viňarský, Katarína Zgančíková, Michal Ditte, Ivana Mer, Iveta Ditte Jurčová, Sandra Polovková)
  • Noc divadiel 2014
  • Ateliér tvorivej dramatiky (vzdelávacia a tvorivá platforma pre žiakov základných škôl)
  • Fabula Rasa 2014 (workshop kreatívneho písania pre študentov stredných škôl)
  • Scénická žatva 2014, Enter: Bátovce
  • 3XS – Vladislava Fekete (seminár o súčasnom európskom divadle)
  • ZOR (fashion and dizajn)
  • PS (premiéra inscenácie)

2015

  • Centrum umenia a kreativity (celoročný program)
  • Psota na Slovensku 2015
  • Culture Attack (listy o súčasnom umení)
  • 12 relácií pre obecné rozhlasy o súčasnej slovenskej literatúre a hudbe
  • Rezidenčný pobyt: Martin Derner
  • Rezidenčný pobyt: Tom Ciller
  • Rezidenčný pobyt: Samo Trnka
  • Rezidenčný pobyt: Ján Kostolanský
  • Rezidenčný pobyt: Stanislav Piatrik
  • Rezidenčný pobyt: Gábor Gyenes
  • Vernisáž výstavy Psota na Slovensku 2015
  • Workshop 1 Besy 21 (Akadémia umení, Banská Bystrica)
  • Workshop 2 Besy 21 (Vysoká škola výtvarných umení, Bratislava)
  • Noc divadiel 2015 (Aj tu som doma)
  • Nočné potulky Bátovcami 2015
  • Impulz 2015 (Akadémia umení, Banská Bystrica)
  • Digitalizácia Kina* Divadla Pôtoň
  • BESY 21
  • 3XS – zborník prednášok o inscenáciách 21. storočia

2016

  • Centrum umenia a kreativity (celoročný program)
  • Culture Attack (listy o súčasnom umení)
  • Impulz 2016 (workshopy a celoslovenská konferencia o práci s publikom a vzdelávaní publika)
  • Rezidencia: Michaela Liptáková a Michal Mikuláš (Inkubátor)
  • Rezidencia: Mário Drgoňa a Martin Truban (Inkubátor)
  • Rezidencia: Edo Kudláč (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Grudle united (Inkubátor)
  • Rezidencia: Peter Gonda a Barbora Namerová, Studio Alta (Inkubátor)
  • Rezidencia: Odivo (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Roberta Štepánková (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Denisa Šútorová (Inkubátor)
  • Rezidencia: Kremnické divadlo v podzemí (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Erika Miklóšová (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Martin Derner (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Jana Hirnerová a Maňo Vredík (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Ivana Zuskinová a Lenka Mlynarčíková
  • Rezidencia: Debris Company (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Med a Prach (Akcelerátor)
  • Rezidencia: Sláva Daubnerová (Akcelerátor)
  • Rezidencia: smartist (Barbora Janáková, Michaela Hulvejová a Lívia Balažová)
  • Kino* Divadla Pôtoň
  • Letné kino Divadla Pôtoň
  • Miracles – multižánrové dielo: Divadlo Pôtoň / Debris Company / Med a Prach / Sláva Daubnerová
  • Noc divadiel 2016
  • 12 relácií pre obecné rozhlasy o súčasnej slovenskej literatúre a hudbe
  • KulturBus – kultúrna autobusová linka Levice – Tlmače – Bátovce a späť

2017

  • Centrum umenia a kreativity (celoročný program)
  • Culture Attack (listy o súčasnom umení)
  • Impulz 2017 (workshopy zamerané na manažment kultúry)
  • Psota na Slovensku – Ako ďaleko je Slovensko od Ukrajiny?
  • Rezidencia: Sashko Brama, Nina Khyzna, Andrii Buchko, Ruslan Boyarin
  • Vojenské meno Rama (Premiéra) – Divadlo Pôtoň & Sashko Brama
  • Vojenské meno Rama – slovenské tour (Stanica Žilina, Záhrada Banská Bystrica, Slovenské národné divadlo)
  • Miracles (Premiéra) – Divadlo Pôtoň / Debris Company / Med a Prach / Sláva Daubnerová
  • Pecha Kucha Night vol. I.
  • Výstava: Eduard Kudláč – Osobné územia
  • Koncert: Katarzia
  • KulturBus – kultúrna autobusová linka Levice – Tlmače – Bátovce a späť
  • Kino* Divadla Pôtoň
  • Rezidencia: Katarína Vargová
  • Rezidencia: Katarína Caková
  • Rezidencia: Med & Prach (Temná noc +/- Obrazy pre srnky)
  • Rezidencia: Sláva Daubnerová
  • Rezidencia: Debris Company
  • Rezidencia: Med & Prach
  • Rezidencia: Ivana Mer a Christian Estrella
  • Pecha Kucha Night vol. II.
  • Výstava: Jana Hirnerová – 12
  • Koncert: Katarína Máliková
  • Rezidencia: Monika Pulišová a Michal Heriban
  • Rezidencia: Jana Hirnerová a Marián Vredík
  • Rezidencia: Divadlo Nomantinels
  • Rezidencia: Katarína Hudačinová
  • Rezidencia: Matej Truban
  • Rezidencia: Hana Launerová
  • Rezidencia: Ivana Zuskinová a Lenka Mlynarčíková (Angel & Devil)
  • Rezidencia: Lenka Šturmankinová
  • Rezidencia: Teatro Espánico
  • Rezidencia: Andrej Kolenčík
  • Rezidencia: Samuel Chovanec
  • Rezidencia: Dou Hadr
  • Letné kino Divadla Pôtoň
  • Pecha Kucha Night vol. III.
  • Pecha Kucha Night vol. IV.
  • Noc divadiel 2017
  • Erika Miklošová: Sempre sifa mare maggiore
  • Gabriela Makhult: Dancing shadows – Swaying sculpture
  • Woman´s fate today (premiéra koprodukčného projektu)
  • Jesenná škola Umením proti radikalizácii

Účasť na divadelných festivaloch

2000 – 2004

  • Scénická žatva 2000, Martin (Slučka pre dvoch)
  • Scénická žatva 2000, Martin (Ochladzuje sa…)
  • Jiráskuv Hronov 2000 (Slučka pre dvoch)
  • MB Apostrof 2001, Praha (Slučka pre dvoch)
  • Akademický Prešov 2001 (Slučka pre dvoch)
  • Kopřiva 2001, Kopřivnice (Ochladzuje sa…)
  • Divadelné inšpiratívne vystúpenia 2001, Trnava (Ochladzuje sa…)
  • Festival nezávislých divadiel Kazincbarcika 2001 (Ochladzuje sa…)
  • Internationaler theater treff 2001, Lorrach (Ochladzuje sa…)
  • Divadelní Třebíč 2001 (Ochladzuje sa…)
  • Jiráskuv Hronov 2001 (Ochladzuje sa…)
  • Scénická žatva 2002, Martin (Ubu)
  • Divadelní Třebíč 2003 (Ubu)
  • Scénická žatva 2003, Martin (Antigona – l´amourt)
  • Divadelné inšpiratívne vystúpenia 2003, Trnava (Antigona – l´amourt)
  • Divadelná Nitra 2003 (Antigona – l’amourt)
  • Cairo international festival for experimental theatre – CIFET 2003 (Antigona – l’amourt)
  • MB Apostrof 2003, Praha (Ubu)
  • Festival nezávislých divadiel Kazincbarcika 2004 (Antigona – l´amourt)
  • Jiraskuv Hronov 2004 (Antigona – l´amourt)
  • Cairo international festival for experimental theatre – CIFET 2004 (Ubu)

2007

  • Dotyky a spojenia 2007, Martinský festival divadiel na Slovensku (Shake ShakespeaRe_Macbeth)
  • Scénická žatva 2007, Martin, hosť prehliadky (Shake Shakespeare_Macbeth)
  • Sám na javisku 2007, Trenčín (Práve teraz!)
  • Tlmačské činohranie 2007, hosť prehliadky (Práve teraz!)
  • Divadelná Nitra 2007 (Práve teraz!)
  • Festival Astorka, 2007 (Práve teraz!)

2008

  • Monodrama fesztival Eger 2008 (Práve teraz!)
  • Divadelné dni pod Slovenskou bránou 2008, hosť prehliadky (Terra Granus)
  • Nová Dráma/New Drama 2008 (Terra Granus)
  • Bábkarska Bystrica 2008 – Mladá zóna (Terra Granus)
  • Žilinský literárny festival 2008 (Terra Granus)
  • Cairo international festival for experimental theatre – CIFET 2008 (Shake Shakespeare_Macbeth)
  • Divadelné inšpiratívne vystúpenia 2008, Trnava (Shake Shakespeare_Macbeth)
  • Alternatívne vianoce 2008, Klub Lúč Trenčín (Práve teraz!)

2009

  • IETM BRATISLAVA 2009 (Terra Granus)
  • KIOSK 2009, Žilina (Nevesta hôľ)
  • Kremnické gagy 2009 (Práve teraz!)
  • Veľká inventúra 2009, Hradec Králové (Práve teraz!)
  • Medzinárodný festival Zdarzenia – Tcew, Poľsko (Práve teraz!)
  • 17. medzinárodný festival Divadlo, Plzeň, Česká republika (Terra Granus)
  • Festival súčasného umenia MOON RIDE 2009, Košice (Nevesta hôľ)
  • Divadelná Nitra 2009 (Nevesta hôľ)
  • Puberťák 2009, Bratislava (Terra Granus)
  • Víkend atraktívneho divadla 2009, Zvolen (Shake Shakespeare_Macbeth)

2010

  • Festival netradičného divadla KOPŘIVA 2010, Kopřivnica, Česká republika (Nevesta hôľ)
  • Street for Art, Praha, Česká republika (Nevesta hôľ)
  • Tlmačské činohranie 2010, Tlmače (Paperback)
  • Dotyky a Spojenia 2010, Martin (Nevesta hôľ)
  • Divadlo európskych regiónov, Hradec Králové (Nevesta hôľ)
  • Medzinárodný festival Zdarzenia, Tczéw, Poľsko (Terra Granus)
  • 18. medzinárodný festival Divadlo, Plzeň, Česká republika (Shake ShakespeaRe_Macbeth)
  • Divadelná Pentapolitana 2010, Prešov (Nevesta hôľ)
  • Festival 4+4 Dny v pohybu, Praha, Česká republika (For Sale – Site specific projekt Divadla Pôtoň)
  • Interface KOŠICE 2013 EHMK, Košice, Slovensko (Aj tu som doma)

2011

  • USE THE C!TY, Košice, Slovensko (Nevesta hôľ)
  • USE THE C!TY, Košice, Slovensko (Aj tu som doma)
  • Divadlo európskych regiónov, Hradec Králové, Česká republika (Terra Granus)
  • Festival Treme, Ruma, Srbsko (Nevesta hôľ)
  • Festival Tančící vesnice 2011, Kosoř, Česká republika (Nevesta hôľ)

2012

  • Dotyky a Spojenia 2012, Martin (Psota)
  • Divadelná Nitra 2012 (Psota)
  • Nová Dráma 2012 – Enter Praha (Psota)
  • Naše sídliská 2012, Košice (Vertikálna migrácia)

2013

  • Divadlo Bez hraníc 2013, Poľsko (Psota)
  • Slovenské divadlo v Praze, Česká republika (Psota)
  • Záverečný ceremoniál EHMK – Košice 2013 (Krajina nepokosených lúk)

2014

  • Divadelné skratky, Štúdio 12, Bratislava (Vertikálna migrácia)
  • Nová Dráma / New Drama 2014, Bratislava (Krajina nepokosených lúk)
  • Prebuďme Zechentera 2014, Kremnica (Žena ako žena)
  • Festival ľudia-kultúra-územie 2014, Banská Bystrica (Vertikálna migrácia)
  • Arteterapia 2014, Bratislava (Krajina nepokosených lúk)
  • Kiosk 2014, Žilina (Krajina nepokosených lúk)
  • Festival divadiel strednej Európy 2014, Košice (Krajina nepokosených lúk)
  • Divadlo bez Bariér 2014, Ostrava (Krajina nepokosených lúk)
  • Košické dni experimentálneho divadla 2014, Kasárne Kulturpark, Košice (Žena ako žena)
  • Drama Queer 2014, Bratislava (Žena ako žena)
  • Scénická žatva 2014, Enter: Bátovce (Krajina nepokosených lúk)

2015

  • Embargo 2015, Banská Bystrica (Krajina nepokosených lúk)
  • Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2015 (Psota na Slovensku 2015, Krajina nepokosených lúk)
  • Puberťák 2015, Divadlo Ludus, Bratislava (Krajina nepokosených lúk)

2016

  • Stretnutia 2016, Nitra (Krajina nepokosených lúk)
  • Divadelný Spiš 2016 (Krajina nepokosených lúk)

2017

  • Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2017 (Miracles)

Ocenenia

  • Kráľ inšpirácie 2001 (Karol Horváth: Ochladzuje sa…)
    Divadelné inšpiratívne vystúpenia, Trnava 2001
  • Cena za tvorivý čin roka 2003 (Sofokles: Antigona – L´amourt)
    Scénická žatva, Martin 2003
  • Cena za herecký výkon (Jevgeni Griškovec: Práve teraz!)
    Monodrama fesztival, Eger 2008
  • Nominácia na cenu Grand Prix Nová Dráma 2008 (Michal Ditte: Terra Granus)
  • Cena bratislavského diváka (Michal Ditte: Terra Granus)
    Nová Dráma/New Drama 2008, Bratislava
  • Nominácia na Cenu za najlepší ženský herecký výkon (Shakespeare-Ditte-Ditte Jurčová: Shake ShakespeaRe_Macbeth)
    Cairo international festival for experimental theatre 2008
  • Cena za najlepšiu scénografiu (Švantner – Ditte – Ditte Jurčová: Nevesta hôľ) – Tomáš Žižka
    Trema Fest 2010, Srbsko
  • Nominácia v kategórii Najlepšia inscenácia divadelnej sezóny – DOSky 2012 (Michal Ditte: Psota)
  • Nominácia v kategórii Najlepšia scénografia divadelnej sezóny – DOSky 2012 (Michal Ditte: Psota, scénografia: Zuzana Formánková)
  • Grand Prix – Bienále divadelnej fotografie 2012 (Švantner – Ditte – Ditte Jurčová: Nevesta hôľ) Fotograf: Lukáš Wojcechovski
  • Nominácia na cenu Grand Prix Nová Dráma 2014 (M. H. Šahanský: Krajina nepokosených lúk)
  • Mimoriadna Cena Nadácie Orange 2014 v kategórii „vzdelávanie“ za aktuálne a kreatívne riešenie spoločensky závažných tém v oblasti sociálnej inklúzie a neformálne vzdelávanie vo forme divadelných hier a workshopov v kultúrnom centre na periférii, v obci Bátovce
  • Nominácia v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činohry – Dosky 2017 (Miracles)

História právnych foriem divadla

  • 2000 – 2008 Občianske združenie Pôtoň (od roku 2005 zastrešovalo len Divadelný klub Dve Slová v Leviciach)
  • 2006 – Divadlo Pôtoň, n.o.

História sídiel divadla

  • od r. 2000 do 2001 – Nám. A. Hlinku, Zlaté Moravce
  • od r. 2001 do 2003 – Saratovská 35, Levice
  • od r. 2003 do 2008 – Sv. Michala 40, Levice
  • od r. 2008 – Bátovce 358, Bátovce