Nová dráma / New drama 2014

 

Pondelok 12.5.

14.00 hod. / Hviezdoslavovo nám.

Nová dráma/New Drama, 10 rokov festivalu
exteriérová výstava

17.00 hod. / SND – nová budova

Eugen Gindl: Karpatský thriller
réžia: Roman Polák
Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

20.30 hod. / Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava
otvorenie festivalu

David Drábek: Akvabely
réžia: Rastislav Ballek
Slovenské komorné divadlo, Martin

Utorok 13.5.

9.00 – 17.00 hod. / Štúdio 12

Nová dramaturgia, nový dramaturg II.
medzinárodná konferencia o súčasnej dramaturgii

17.00 hod. / kino Lumière

Je to iba vietor
projekcia filmu (réžia: Bence Fliegauf)

19.00 hod. / A4 – priestor súčasnej kultúry

Mikuláš Hoblina Šahanský: Krajina nepokosených lúk
réžia: Iveta Ditte Jurčová
Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce

22.00 hod. / Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava

Karol Horák: Svedectvo krvi
réžia: Agnieszka Olsten
Štátne divadlo Košice

Streda 14.5.

12.00 hod. / Štúdio 12

Na poludnie / s Marekom Godovičom
diskusia s tvorcami o súťažných inscenáciách Karaptský thriller, Akvabely a  Krajina nepokosených lúk

17.00 a 20.00 hod. / A4 – priestor súčasnej kultúry

Michaela Zakuťanská: Single Radicals
réžia: Júlia Rázusová
Prešovské národné divadlo, Prešov

20.00 hod. / Divadlo ASTORKA Korzo ´90

Justine del Corte: Kométa
réžia: Juraj Nvota
Divadlo ASTORKA Korzo ´90, Bratislava

Štvrtok 15.5.

12.00 hod. / Štúdio 12

Na poludnie / so Zuzanou Uličianskou
diskusia o súťažných inscenáciách Svedectvo krvi, Single Radicals a Kométa

14.00 hod. / Maďarský kultúrny inštitút

Theory Event
PanoDrama
Prednáška o dokumentárnom divadle so silným spoločenským akcentom. Projekty Anny Lengyel a kolektívu tvorcov prezentujú dramaturgičky Judit Garay a Anna Hars.

16.30 hod. / SND – Modrá salón

Trojboj
inscenované čítanie finálových textov súťaže Dráma 2013

17.00 hod. / kino Lumière

Projekt Frankenstein
projekcia filmu (réžia: Kornél Mundruczó)

19.00 hod. / SND – nová budova

Elfriede Jelinek: Rechnitz – Anjel skazy
réžia: David Jařab
Činohra Slovenského národného divadla, Bratislava

19.00 hod. / SND – nová budova

Kornél Mundruczó – Kata Wéber: Demencia 
réžia: Kornél Mundruczó
Proton Színház Budapest, Maďarsko

Piatok 16.5.

10:00 – 13:00 hod. / Štúdio 12

Divadelná pauza od divadla

Workshop izraelsko-rakúskeho režiséra Davida Maayana pre divadelných praktikov i teoretikov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o svojej profesii aj o sebe

16.30 a 20.00 hod. / A4 – priestor súčasnej kultúry

Ľubo Burgr, Dušan Vicen: Vnútro vnútra
réžia: Ľubo Burgr, Dušan Vicen
Divadlo SkRAT, Bratislava

19.00 hod. / Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava

Iveta Horváthová: Nostalgia
réžia: Marián Pecko
Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica

Sobota 17.5.

11.00 hod. / SND – Modrý salón

Dramaticky mladí
inscenované čítanie textov z dielní kreatívneho písania
a  odovzdávanie cien súťaže dramatických textov detí do 18 rokov Dramaticky mladí

12.00 hod. / Štúdio 12

Na poludnie / s Elenou Knopovou
diskusia o súťažných inscenáciách Rechnitz- Anjel skazy, Vnútro vnútra a Nostalgia

15.00 hod. / Štúdio 12

Ako dostať drámu na javisko
Popoludnie dramatikov, dramaturgov, kritikov, režisérov a divákov predstaví v neformálnej atmosfére rôzne generácie slovenských dramatických autorov a autoriek.

19.00 hod. / Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava

slávnostné odovzdávanie festivalových cien

x&y – tlkot srdca 
choreografia: Pál Frenák
Compagnie Pal Frenak, Maďarsko/Francúzsko