Divadlo Pôtoň uvedie v stredu 21. novembra 2018 o 19:00 najlepšiu inscenáciu sezóny – Americký cisár.

Koprodukčný divadelný projekt Štúdia 12, Bratislava a Divadla Pôtoň, Bátovce podľa reportážnej knihy Martina Pollacka – „Americký cisár. Masový útek z Haliče“ získal cenu Dosky 2018 v kategórii najlepšia inscenácia divadelnej sezóny. Scénická kompozícia vychádzajúca z reportážnej knihy Americký cisár spracúva tému hromadného vysťahovalectva na prelome 19. a 20. storočia a dokazuje, že utečenecká kríza nie je slovným spojením, ktoré sa týka výhradne dnešných dní.

Aj naši predkovia z východu rakúsko-uhorskej monarchie boli na sklonku 19. storočia súčasťou exodu obrovských rozmerov a zároveň boli výhodným obchodným artiklom pre špekulantov, prevádzačov, agentov a podvodníkov každého druhu. Toto obdobie približuje množstvom historických faktov podporených silnými príbehmi a osudmi konkrétnych ľudí.

Vstupenky na predstavenie je možné zakúpiť v predpredaji na Obecnom úrade v Bátovciach (počas stránkových dní), v Kodak Express Levice (Ľ. Štúra 13, Levice), v Pizza Calabria (Červenej armády 319/24. Cena vstupenky v predpredaji: 10 eur.

Dramatizácia: Michal Ditte, Preklad: Michal Hvorecký, Réžia: Iveta Ditte Jurčová, Dramaturgia: Marek Godovič, Scénografia: Iveta Ditte Jurčová, Katarína Caková, Pohybová spolupráca: Mária Danadová, Hudba: Ivana Mer & Cristian Estrella, Digital media: Erik Bartoš, Účinkujú: Eva Moresová | Mária Danadová | Ľubomír Bukový | Matúš Kvietik | Filip Jekkel

Všetky informácie o inscenácii nájdete na stránke Americký cisár.

Projekty Divadla Pôtoň z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.