Divadlo Pôtoň bude 18. júna 2016 hostiť koncert Cluster Ensemble a vaše deti môžu byť jeho aktívnou súčasťou.

Vyzývame rodičov malých hudobníkov, ktorí cvičia na akýkoľvek hudobný nástroj, aby sa zapojili do projektu zoskupenia Cluster Ensemble. Malí hudobníci absolvujú v sobotu 18. júna 2016 krátky, ale intenzívny workshop pod lektorským vedením Fera Királyho a večer budú na koncerte účinkovať spolu s renomovanými slovenskými hudobníkmi.

Prosíme rodičov, aby svoje ratolesti prihlasovali prostredníctvom e-mailu: divadlo(zavináč)poton.sk alebo priamo v Divadle Pôtoň počas pracovnej doby.

O projekte DOTS. LINES. SHAPES.

Súbor Cluster Ensemble v obsadení špičkových slovenských umelcov si na projekt DOTS. LINES. SHAPES. pripravil niekoľko partitúr z novej knižnej publikácie Archív III (NÔTY) / notácie a grafické partitúry, ktorú zostavil Michal Murín.
Okrem klasických nástrojov, ako sú klarinet, klavír a kornet, využíva súbor Cluster Ensemble aj počítač s autorsky naprogramovaným softvérom a analógový syntetizátor, s čím má súbor ambíciu posúvať interpretáciu na poli vážnej hudby ďalej.
Súčasťou hudobno-vizuálno-tanečného predstavenia je aj prezentácia publikácie Archív III (NÔTY) / notácie a grafické partitúry spolu s Milanom Adamčiakom, ako aj autorom knihy Michalom Murínom.

 

Projekt Centrum umenia a kreativity je financovaný s podporou Fondu na podporu umenia.