Divadlo Pôtoň pripravilo na NOC DIVADIEL štvrté, posledné tohtoročné vydanie Pecha Kucha. Projekt mal tohto roku v Bátovciach svoju premiéru, divadlo si od neho sľubovalo impulz na výmenu skúseností s ľuďmi, ktorým nie je jedno, v akom priestore žijú a ktorí chcú veci meniť k lepšiemu. “To sa naplnilo a ideme ďalej”, hovoria. V sobotu 18. novembra 2017 bude v Bátovciach hosťovať aj Debris company, na programe je tiež vernisáž výstavy Eriky Miklóšovej a na fasáde divadla je možné stále vidieť dielo Ilony Németh Keď.

“Pecha Kucha bude pokračovať aj v roku 2018, ďalšími štyrmi vydaniami. Počas tohto roku sme prišli do kontaktu s množstvom aktívnych ľudí. Formát Pecha Kucha priniesol do Bátoviec viac než štyridsať zaujímavých osobností alebo organizácií z regiónu a aj zo vzdialenejších miest. Priestor divadla sa počas prezentácií mení na ostrov pozitívnej deviácie,” povedal riaditeľ divadla Michal Ditte. Prvá Pecha Kucha sa v Divadle Pôtoň konala 17. februára tohto roku.

Na Noc divadiel príde do Bátoviec Debris company s tanečnou performanciou Dolcissime siréne. Choreografia: Daniel Raček, Stanislava Vlčeková, réžia: Jozef Vlk. Predstavenie sa začne o 20.00 hod. Zároveň sa otvorí výstava Eriky Miklóšovej s názvom Sempre si fa mare maggiore.

PECHA KUCHA NIGHT – BÁTOVCE, vol. 4 (so začiatkom o 18.00 hod.)

Matúš Petričko / Divadlo z Pasáže
Milan Slama / Záhrada – Centrum nezávislej kultúry
Monika Kováčová / Odivo
Erika Miklošová / výtvarníčka
Iveta Ditte Jurčová / divadelná režisérka
Katarína Sumeráková / OZ Tekov-Hont
Tomáš Bátovský / Mary Bee – rodinné včelárstvo
Miroslav Slížik / Farma Na Háji
Marcela Nemcová / Gazdovský spolok Hont – Tekov
Viera Šimčíková / Olej Hont
Ján Záborský / Pivnica Brhlovce – Víno spod vulkánu Sitno
Ivana Zmeková / Divoké byliny z Bátovskej kotliny

Divadlo Pôtoň v závere roka rozširuje svoj záber záujmu a aktivít smerom ku koprodukčným projektom s presahom do verejného života. V spolupráci so Slovenskou akadémiou vied sa zameriava na výskum publika, s Nadáciou Milana Šimečku robí Jesennú školu Umením proti radikalizácii; v novembri uvádza aj koprodukčný projekt s Kompániou Szinház Woman´s fate today a hosťujúce predstavenie Elledanse Mama ma má.

Projekty Divadla Pôtoň z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zuzana Golianová
PR manažérka