Divadlo Pôtoň vyhlasuje otvorenú výzvu pre performerov, videoartistov a kostýmových výtvarníkov k pripravovanej koprodukčnej nórsko-slovenskej inscenácii.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom e-mailu na adresu skojcova@poton.sk s predmetom správy Open call – Resurrection of Miracle.
V tele správy uveďte svoje meno, priezvisko, kontaktné údaje (e-mail, telefón) a to, či sa zapájate do otvorenej výzvy ako performer, videoartista alebo kostýmový výtvarník. Do prílohy vložte váš profesný životopis, pracovné portfólio, v prípade performerov aj fotografiu. Všetky textové materiály musia byť napísané v anglickom jazyku.

Termín zaslania prihlášok: 15.7.2021

Realizátor projektu si vyhradzuje právo výberu, ktorý sa uskutoční po dohode s režisérom inscenácie Marcelinom Martinom Valientem. Na prvé stretnutie s režisérom, ktoré sa uskutoční 1. augusta 2021 v Bátovciach, budú pozvaní len vybraní umelci.

Nórsko-slovenská koprodukčná inscenácia bude mať premiéru v lete 2022. Práca na inscenácii bude prebiehať v dvoch blokoch. Prvý blok sa uskutoční 16. – 28. mája 2022 a druhý blok bude prebiehať 2 týždne pred premiérou.

Režisér koprodukčnej inscenácie:

Marcelino Martin Valiente
Nórsky divadelný a filmový režisér, herec a spisovateľ španielskeho pôvodu, ktorý vyrastal vo Francúzsku. Marcelino Martin Valiente pôsobí najmä v Nórsku a Francúzsku. Po štúdiu v odbore psychológia absolvoval divadelnú školu Jacques Lecoq International v Paríži. V roku 1997 založil v nórskom Osle s choreografkou Gunhild Bjørnsgaard organizáciu Company B. Valiente, zaoberajúcou sa najmä tvorbou z oblasti súčasného tanca. Okrem tvorby v rámci Company B. Valiente režíruje pre iné organizácie a divadlá v Nórsku, Francúzsku a Rumunsku. Napísal a zrežíroval viacero filmov. V priebehu viacerých rokov vyvíja experimentálny projekt Penscéniques, ktorý sa zaoberá otázkou bytia na scéne.

Podujatie je financované z projektu  s názvom Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu festivalu na Slovenskom vidieku podporeného v rámci Grantov EHP a Nórska 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

ehp+sr