Divadelnú inscenáciu, ktorá na základe osobných skúseností autora hovorí o živote v utečeneckom tábore, uvedie 26. a 27. novembra 2016 Divadlo Pôtoň v Bátovciach. Dafa Puppet Theatre odohrá predstavenie Smooth life (Ľahký život) v angličtine s českými titulkami. Zakladateľ divadla Husam Abed je palestínsky bábkoherec, hudobník a sociálny pracovník.

Počas hodinového predstavenia diváci zažijú aj spoločnú hostinu. Predstavenie sa hrá len pre osem divákov, má teda charakter bytového divadla.

„Smooth Life nabízí pozoruhodný pohled na něčí život – život tak odlišný od naší evropské zkušenosti, a přece plný lásky, naděje a očekávání. Husam představením vytvořil zážitek pro všechny smysly – i proto je jeho sólový výkon tak úchvatný, že prostě chcete být součástí představení,“ hovorí o inscenácii Marta Ljubková, dramaturgička a pedagogička pražskej DAMU, v produkcii ktorej inscenácia vznikala.

Palestínčan Husam Abed sa narodil a vyrástol v utečeneckom tábore v Jordánsku. Okúzlujúcim a sugestívnym spôsobom rozpráva príbehy vlastnej rodiny v kontexte politických udalostí svojej vlasti za posledných 30 rokov.

Abed absolvoval štúdium na katedre bábkového a alternatívneho divadla DAMU a založil Dafa Puppet Theatre (Jordánsko/ČR). Venuje sa réžii bábkových predstavení a spolupracoval s umelcami viacerých krajín. Vytvoril vlastnú inscenačnú formu, ktorá mieša prvky storytellingu a bábkového divadla. Je spoluzakladateľom festivalu Flying Freedom (Poľsko) a Amman Theatre Lab (Jordánsko). Zároveň je aj členem bábkarskej organizace UNIMA (Francúzsko).

Inscenácia The Smooth Life bola uvedená na festivaloch v českej republike i v zahraničí (Poľsko, Nórsko, Rumunsko, Jordánsko či Slovinsko). V roku roku 2015 získala cenu poroty na International Theatrical Festival (Łomża, Poľsko) za originálny umelecký tvar.

Zdroj: svobodneforum.cz

Predstavenie Smooth life je súčasťou projektu Centrum umenia a kreativity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky na predstavenie je možné zakúpiť v online predpredaji – PREDPREDAJ

POZOR: Kapacita jedného predstavenia je 8 divákov.