Divadlo Pôtoň oficiálne otvára nové kino v Bátovciach – Kino* Divadla Pôtoň, ktoré je digitalizované v štandarde E-Cinema HD. Digitalizáciu kina finančne podporil Audiovizuálny fond.

Počas víkendu 10. – 12. júla 2015 bude Kino* Divadla Pôtoň po prvýkrát premietať filmy v technicky modernizovanej sále. Kino disponuje novou projekčnou a zvukovou technikou, novým projekčným plátnom s rozmermi 6 metrov x 3 metre, čím sa zabezpečí technicky kvalitná prezentácia filmových projekcií. Dramaturgia kina je zameraná najmä na európsku kinematografiu a snaží sa postihnúť všetky vekové kategórie divákov.

V rámci otváracieho programu Kina* Divadla Pôtoň si na svoje prídu rodiny s deťmi, ale aj odvážni filmoví diváci. V piatok 10. júla 2015 je pripravený podvečerný program Rodinný klub. Počas celého poobedia sa budú premietať krátke slovenské animované rozprávky pre deti. Pre návštevníkov sú pripravené rôzne kreatívne, spoločenské a športové hry, ale aj drobné občerstvenie. Program Rodinného klubu v priestoroch Divadla Pôtoň začína o 16:00 h.
Vstupné pre rodiny s deťmi: 2 eurá/osoba.

Otvárací program pokračuje aj nasledujúce dva dni filmovými projekciami pre odvážnych divákov. Filmový víkend extrémneho napätia, ktorý sa uskutoční 11. – 12. júla 2015, obsahuje 9 filmov (Odplata / Dozvuky / Kapitál / Musíme si pohovoriť o Kevinovi / Exorcista / Lovci hláv / Tajomná rieka / Mechanický pomaranč / Nech vojde ten pravý). Program filmového víkendu začína v sobotu o 10:00 h a končí v nedeľu o 21:00 h. Cezpoľní návštevníci môžu prenocovať vo vlastných stanoch v divadelnej záhrade alebo v prípade nepriaznivého počasia v priestoroch divadla. Pre účastníkov sú pripravené oddychové aktivity a k dispozícii bude bufet. Neskorá piatková noc bude patriť tancovačke vo veľkej sále.
Vstupné: 1 filmová projekcia – 3 eurá, pre držiteľov preukazu filmového klubu 2 eurá
Permanentka na celý víkend: 22 eur, pre držiteľov filmového preukazu 15 eur.

Využite možnosť predpredaja permanentiek na filmový víkend. Permanentka v predpredaji je v hodnote 20 eur, pre držiteľov preukazu filmového klubu 12 eur. Pre zakúpenie permanentiek v predpredaji kontaktujte koordinátora na telefónnom čísle 0908 359 788 alebo e-mailom na adrese divadlo@poton.sk.

Viac informácií o Filmovom víkende extrémneho napätia nájdete tu.

 

Digitalizáciu Kina* Divadla Pôtoň podporil Audiovizuálny fond.