Pripravili sme pre vás a vašich známych niekoľko tipov ako podporiť činnosť, projekty, aktivity a program Divadla Pôtoň. Pevne veríme, že vás naša ponuka osloví a aj vy sa stanete našimi partnermi a podporovateľmi.

Nechaj svoj odkaz v Divadle Pôtoň, kúp si svoju dlaždicu!

Divadlo Pôtoň rekonštruuje priestory bývalého kultúrneho domu v Bátovciach z 50. rokov minulého storočia. Zámerom je vytvoriť moderné kultúrne centrum na vidieku, ktoré bude využívané na prezentáciu súčasného umenia, rezidenčné tvorivé pobyty slovenských, ale aj zahraničných umelcov a pre komunitné aktivity. Od roku 2008 do konca roku 2012 preinvestovalo Divadlo Pôtoň v priestore viac než 40.000 Eur, zväčša vlastných finančných prostriedkov. V roku 2011 rekonštrukciu budovy podporilo Ministerstvo financií Slovenskej republiky sumou 10.000 Eur.
Obraciame sa aj na vás. Podporte náš projekt rekonštrukcie budovy, a to tým, že si u nás zakúpite svoju vlastnú dlaždicu, na ktorej môžete zanechať vlastný odkaz pre priateľov, známych, rodinu, milencov a milenky, divákov, umelcov, svokru, domácich miláčikov, či celkovo pre budúce generácie. Navštívte náš obchod, vyberte pozíciu svojej dlaždice a napíšte na ňu svoj odkaz. Vami zakúpená dlaždica bude osadená na vybranej pozícii v priestore, samozrejme, aj s trvalo vyrytým odkazom. Ak chcete mať na dlaždici aj vlastné meno, tak to musí byť súčasťou maximálneho počtu 40 znakov na dlaždicu.

Pevne veríme, že využijete možnosť tohto “kamenného facebooku” a podporíte tak rekonštrukčný program Divadla Pôtoň v Bátovciach.

V rámci rekonštrukčného programu SRDCE PRIESTORU pre roky 2013 – 2014 chceme zrenovovať všetky verejné priestory na prízemí:

foyer, ktorý bude slúžiť aj ako výstavný priestor;

divadelný klub ako miesto stretnutí a oddychu;

backstage, priestor pre hosťujúcich umelcov.

V roku 2013 plánujeme zrealizovať aj prvú fázu rekonštrukcie suterénu – izolácia základov a vysušenie podzemných priestorov.

Aktualizované: Predaj dlaždíc končí 31. augusta 2013.

 

Ďakujeme vám za vašu podporu.

Čím viac nás bude, tým rýchlejšie dosiahneme cieľ

Divadlo Pôtoň rekonštruuje priestory bývalého kultúrneho domu v Bátovciach z 50. rokov minulého storočia. Zámerom je vytvoriť moderné kultúrne centrum na vidieku, ktoré bude využívané na prezentáciu súčasného umenia, rezidenčné tvorivé pobyty slovenských, ale aj zahraničných umelcov a pre komunitné aktivity. Od roku 2008 Divadlo Pôtoň preinvestovalo v priestore viac než 40.000 Eur, zväčša vlastných finančných prostriedkov. V roku 2011 rekonštrukciu budovy podporilo Ministerstvo financií Slovenskej republiky sumou 10.000 Eur.

Rekonštrukciou prešlo prvé podlažie budovy, na ktorom sa v súčasnosti nachádzajú kancelárie, ubytovacie kapacity, štúdio, spoločenská miestnosť a kuchynka, uskutočnila sa výmena okien, nanovo je vybudovaná elektorinštalácia a kúrenie.
V roku 2012 prebehla prestavba sociálnych zariadení na prízemí a čiastočná obnova javiskového priestoru.

V rámci rekonštrukčného programu pre roky 2013 – 2014 má Divadlo Pôtoň ambíciu zrekonštruovať všetky verejné priestory na prízemí: vestibul, ktorý by mal zároveň slúžiť ako výstavný priestor; divadelný klub ako miesto stretnutí a oddychu; backstage, ktorý bude zároveň slúžiť pre ubytovanie hosťujúcich umelcov. Zrealizuje sa aj prvá fáza rekonštrukcie suterénu – izolácia základov a vysušenie podzemných priestorov.

Divadlo Pôtoň tvorí svoj rozpočet viaczdrojovo. Využíva dotačné schémy pre získavanie finančných prostriedkov z verejných zdrojov, oslovuje partnerov zo súkromného sektora a do rozvoja organizácie investuje všetky vlastné príjmy.

Ak máte záujem podporiť činnosť a najmä rekonštrukčný program Divadla Pôtoň, ak sa chcete stať našim partnerom, môžete tak urobiť prostredníctvom Vášho vkladu na účet 4003269599/7500 so správou pre príjemcu meno_priezvisko_podpora.

Ďakujeme.

Prenájom za kamarátske ceny

Hľadáte vhodný priestor pre vás alebo pre váš projekt? Organizujete spoločenskú alebo súkromnú akciu? Ponúkame vám možnosť výhodného nájmu v priestoroch Divadla Pôtoň spolu s technickým vybavením. Informácie o priestoroch, ale aj technickom zabezpečení, ktoré si navyše môžete prenajať samostatne, nájdete v sekcii priestory divadla.

Bývajte u nás

Chystáte sa na výlet v okolí Banskej Štiavnice? Ubytujte sa u nás. K dispozícii máme 8 ubytovacích kapacít
a kuchynku na prípravu rýchlych jedál. Kuchynka je vybavená sporákom, rúrou na pečenie, mikrovlnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, chladničkou, toastovačom a pračkou. Vaše izby budú vždy pripravené, upratané a vyvoňané. Pre tých, ktorí napriek všetkému potrebujú mať prístup na internet: pokrytie WIFI je v celej budove divadla.

Kúpte si náš produkt

Pripravujeme výrobu vlastných originálnych produktov – odevy a textílie navrhnuté kostýmovými výtvarníkmi, ale aj produkty z oblasti gastronómie. Sledujte našu webovú stránku a facebook. E-shop bude spustený na našich stránkach v lete. Nájdete tam vždy niečo nové a originálne na seba, prípadne darčeky pre svojich známych
a kamarátov.