Tvorivý tím Divadla Pôtoň ešte v júli 2014 začal pracovať na budovaní vlastnej módnej značky. K spolupráci tím oslovil slovenskú kostýmovú výtvarníčku žijúcu vo Francúzsku – Evu Klinčokovú, ktorá navrhla všetky modely prvej kolekcie.

Kolekcia “Pôtoň”, ktorej základom sú úryvky textov z inscenácií divadla ukrytých v jednotlivých produktoch, je hravá, elegantná a prekvapivá. Myslí rodinne, spoločensky, ale aj športovo. Svoje si v nej nájdu ženy, muži, deti a dokonca aj teenedžeri. Všetky použité materiály pochádzajú z európskej výroby – prevažne z Českej republiky. Kompletné krajčírske spracovanie prebieha na Slovensku – v dielni divadla a sieťotlač je realizovaná ručne.

Tím dielne momentálne expeduje produkty z novej kolekcie “Od Babičky”. Ide o produkty z poškodených krojových šatiek, z ktorých sa preparujú bohaté výšivky pochádzajúce prevažne z Tekova. Vznikajú tak nové opasky, kabelky, korzety, peňaženky a sukne.

Celý koncept módnej značky ZOR smeruje k podpore činnosti a aktivít Divadla Pôtoň a zisk z predaja oblečenia bude putovať na rozvoj kultúrnej organizácie na vidieku.

Všetky produkty dielne Divadla Pôtoň nájdete v obchode ZOR, ale aj v novom dizajnovom showroome KUNY DESIGN v Leviciach.

Ďakujeme za vám za vašu podporu.