Rodinná dovolenka v divadle

Chcete zažiť niečo netradičné? Máte záujem spoznávať lokality Slovenska, ktoré nie sú zrovna masovými turistickými cieľmi? Tak poďte do Bátoviec, ubytujte sa v divadle a preskúmajte oblasť, v ktorej pôsobí Divadlo Pôtoň. Príďte autom, s bicyklami,  športovou obuvou aj s plavkami – využijete ich naplno.

Hranica Hontu a Tekova je posiata zaujímavými miestami, kultúrnymi pamiatkami a jedinečnými architektonickými skvostmi. Dediny ako Bátovce, Pečenice, Brhlovce, Bohunice, Horša vám nemusia na prvé počutie nič zásadné povedať, avšak, keď sa sem raz dostanete zistíte, že sú to inšpiratívne miesta na mape Slovenska. Divadlo Pôtoň chce prispievať k tomu, aby sa do odľahlého kúta Slovenska vrátil život a aby sa návštevníci, či fanúšíkovia divadla zoznámili s oblasťou, v ktorej nezávislé kultúrne centrum pôsobí už viac než sedem rokov.

Pre letné dovolenkové pobyty vyčlenilo divadlo celkovo 5 turnusov (1 pobyt v rozsahu 5 dní – 4 noci). Počas jedného pobytu je možné v priestoroch divadla ubytovať 5 osôb. Izby sú vybavené sociálnymi zariadeniami, návštevníci majú k dispozícii plne vybavenú kuchynku a WIFI sieť pre prípadné plánovanie trás. V priestore divadla sa nachádza detský kútik a večer je možné stráviť pri dobrom filme (v súkromí) v digitalizovanom kine. Na krok od divadla je detské ihrisko s preliezkami a hojdačkami. Je viac než pravdepodobné, že počas pobytu budú prebiehať večerné podujatia divadla, na ktoré budú mať ubytovaní hostia vstup zdarma.

Bátovce budú pre dovolenkárov „základným táborom“ odkiaľ môžu podnikať poznávacie výlety a na noc sa vracať späť. Lokality, ktoré tím divadla vytypoval nie sú od Bátoviec ďalej než 30 kilometrov a mnohé z nich je možné zvládnuť na bicykli alebo peši.

 • Bátovce  – Kúria Schneideriana, Kamenný oblúkový most Jána Nepomuckého, priehrada Lipovina, Bátovské ľochy – vinohradnícka oblasť, Turistický náučný chodník Mesta kráľovien (10 km)
 • Pečenice (3 km) – Náučný chodník Pečenice (jednou zo zastávok je Spečený val)
 • Brhlovce (11 km) – Skalné obydlia / Národná kultúrna pamiatka
 • Horša (8 km) – Horšianska dolina / Národná prírodná rezervácia
 • Bohunice (4,71 km) – Vodný mlyn Bohunice
 • Hronský Beňadik (30 km) – Benediktínsky kláštor / kultúrna pamiatka
 • Santovka (19 km) – termálne kúpalisko
 • Levice (16 km) – Levický hrad, Tekovské múzeum
 • Richňavské jazero (18 km) – jeden z najkrajších tajchov v okolí Banskej Štiavnice
 • Počúvadielske jazero (14 km) – najväčší tajch v okolí Banskej Štiavnice
 • Banská Štiavnica (27 km) – mesto zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, pre rodiny s deťmi je odporúčané najmä Banské múzeum.

 

Termíny pobytov júl – august 2016:

 1. 4. – 8. júl 2016 (1 izba – 3 posteľová, 1 izba – 2 posteľová)
 2. 1. – 5. augusta 2016 (1 izba – 3 posteľová, 1 izba – 2 posteľová)
 3. 6. – 10. augusta 2016 (1 izba – 3 posteľová, 1 izba – 2 posteľová)
 4. 22. – 26. augusta 2016 (1 izba – 3 posteľová)
 5. 27. – 31. augusta 2016 (1 izba – 3 posteľová)

(Cena za ubytovanie – 1 noc / 3 posteľová izba: 30 eur, Cena za ubytovanie – 1 noc / 2 posteľová izba: 20 eur + možnosť prístelky pre dieťa zdarma).

Dovolenkou v Bátovciach prispievate na činnosť Divadla Pôtoň.

 

Formulár pre rezerváciu ubytovania

 

Chcete viac informácií. Napíšte na adresu divadlo@poton.sk.

IZBY: