09.11.2019 / 19:00
Divadlo Pôtoň, Bátovce

Predpredaj vstupeniek

PREMIÉRA

Čo by ste si so sebou vzali na opustený ostrov? Stále sme na ceste. Život je pohyb, no okolnosti nás môžu zastaviť. Tvrdo. Na rezidencii v Divadle Pôtoň pripravujeme inscenáciu s témou domova, migrácie, o túžbe ako hlavnom zmysle života. Zhmotníme svoje nehmotné dedičstvo.

Mladá dvojica opatrne rozvíja príbeh svojej lásky. Je úplne bežný a predsa na ňom nie je nič normálne. Ich každodenná realita je objektom záujmu televíznych štábov, ich životy sa odvíjajú v krátkych dokrútkach večerných správ.
Realita je šou. Diváci životov iných majú príležitosť na tieto životy vplývať, dokonca ich možno zachrániť. V „našej“ časti sveta sme divákmi. Náhodou, či našťastie. Stávajú sa z nás porotcovia núdze. Rozhodujeme sa kedy a komu pomôcť. Stačí na to málo – len poslať SMS alebo zadať trvalý príkaz.
Autorská inscenácia Zastavení prináša dve prelínajúce sa reality: príbeh nepravdepodobného vzťahu odohrávajúci sa kdekoľvek na svete a interaktívnu rovinu moderátora charitatívneho programu. Prostredníctvom činohry, stand-upu a pohybového prejavu Zastavení prinášajú svoj dielik do skladačky.

Text, réžia: Alžbeta Vrzgula
Hrajú: Jakub Jablonský, Lena Libjaková, Nasi Motlagh
Výtvarno: Anna Revická
Video: Juliána Horváthová
Svetlo, technika: Martin Hodoň
Choreografia: Zuzana Sehnalová
Produkcia: Katarína Marková

Rezidenčný program Divadla Pôtoň je súčasťou projektu Centrum umenia a kreativity, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vznik inscenácie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, za podporu ďakujeme aj programu Viac umenia od Nadácie Tatra banky a Goethe inštitútu v Bratislave.Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.