31.05.2019 / 19:00
Divadlo Pôtoň, Bátovce

Vstupné v predpredaji: (Predpredaj vstupeniek)

Katarzia – slovenská producentka a textárka, žijúca v Prahe zavíta aj do Divadla Pôtoň, kde sa predstaví so svojim sólo projektom.

Texty Katarzie sú charakteristické otvorene pomenovanými momentmi a príbehmi z našich životov a vzťahov. Má na konte tri štúdiové albumy a hrá striedavo s jazzovou kapelou, sólo, alebo najnovšie s elektronickým projektom. Na jar 2018 získala cenu Rádiohead_Awards za najlepší singel, konkrétne za skladbu Kde sa slzy berú, ktorý napísala k filmu Piata loď, ocenenom na festivale Berlinale. V marci 2018 zložila spolu s producentom Pjonim hudbu a texty k predstaveniu Antigona v Slovenskom národnom divadle. Tieto skladby s politickým ladením vyšli v októbri na rovnomennom albume. Na jeseň 2018 získali ocenenie Dosky za najlepšiu scénickú hudbu sezóny a Cenu Tatrabanky za hudbu v kategórii Mladý tvorca. V rovnakom čase sa zúčastnila prestížnej Red Bull Music Academy v Berlíne, kam sa hlásilo 5000 uchádzačov z celého sveta.
Album Antigona je nominovaný na Radio Head Award 2018 v kategóriách album roka v diváckom hlasovaní aj v hlasovaní odborníkov.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.