BatovcePlagatovkyFB-15

LITERÁRNY INKUBÁTOR

Nová výzva: 30. januára 2021
Termín pre zaslanie prihlášky: 20. februára 2021

Nová výzva pre spisovateľov a spisovateľky!

Rezidenčný program Literárny inkubátor je určený slovenským spisovateľom a spisovateľkám (všetkých literárnych druhov a žánrov) nachádzajúcim sa v prípravnej fáze umeleckých projektov. Dramaturgická rada vyberie maximálne 5 projektov, ktoré sa uskutočnia v kalendárnom roku 2021 (apríl – jún). Autori a autorky budú mať zabezpečené: ubytovanie v priestoroch divadla a pracovný priestor.

IMG_1649

INKUBÁTOR

Nová výzva: 23. septembra 2020
Termín pre zaslanie prihlášky: 30. októbra 2020

Rezidenčný program Inkubátor pre rok 2021 – Výzva

Rezidenčný program Inkubátor je určený umelcom a umeleckým tímom nachádzajúcim sa v prípravnej fáze umeleckých projektov. Dramaturgická rada vyberie 4 projekty, ktoré budú mať zabezpečené: ubytovanie a pracovný priestor vrátane požadovanej techniky.

17191878_1188484977916222_2569943368867805671_o

AKCELERÁTOR

Nová výzva: 23. septembra 2020
Termín pre zaslanie prihlášky: 30. októbra 2020

Rezidenčný program Akcelerátor pre rok 2021 – Výzva

Rezidenčný program Akcelerátor je určený umelcom a umeleckým tímom nachádzajúcim sa vo finálnej fáze umeleckých projektov. Dramaturgická rada vyberie 2 projekty, ktoré budú mať zabezpečené: ubytovanie a pracovný priestor vrátane požadovanej techniky, honorár za umelecký výkon, produkčný servis a PR servis. Umelecké projekty musia mať svoje prvé oficiálne uvedenie (premiéru, vernisáž a pod.) v priestoroch Divadla Pôtoň po skončení rezidenčného pobytu.

IMG_8027

KREATÍVNY AZYL

Nová výzva: 23. septembra 2020
Termín pre zaslanie prihlášky: 30. októbra 2020

Rezidenčný program Kreatívny azyl pre rok 2021 – Výzva

Rezidenčný program Kreatívny azyl je určený slovenským umelcom a umeleckým skupinám, ktoré potrebujú pre svoju tvorbu priestor a technické zázemie. Program Kreatívny azyl je spoplatnený sumou 10 eur na osobu a deň v pracovnom priestore štúdia a 15 eur na osobu a deň v pracovnom priestore veľkej sály. V sume je zahrnuté ubytovanie v priestoroch divadla a prevádzkové náklady divadla.

_1220824

CREATIVE ASYLUM

Nová výzva: Nie je k dispozícii
Termín pre zaslanie prihlášky: Nie je k dispozícii

Organizátor a program rezidenčných pobytov:

Divadlo Pôtoň prevádzkuje bývalý kultúrny dom v malej obci Bátovce. Budova disponuje viac ako 1500 m² pracovných priestorov pre umelcov a kompletnou zvukovou, svetelnou a projekčnou technikou. Divadlo Pôtoň je jediné slovenské profesionálne divadlo so sídlom na vidieku. Okrem vlastných produkcií ponúka priestor iným slovenským a zahraničným umelcom. Počas kalendárneho roka poskytuje priestory 20 rezidenčným skupinám – pre viac než 80 umelcov. Pri výbere rezidentov sa tím divadla zameriava najmä na vizuálne umenie, site specific projekty, nové médiá a divadelné umenie, vrátane súčasného tanca a fyzického divadla, ale aj na hudobné projekty a literatúru.

Rezidenčné pobyty poskytuje Divadlo Pôtoň od roku 2008. V Bátovciach na nových dielach pracovalo už viac než 700 umelcov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Anglicka, Rumunska, Argentíny, Palestíny, Izraela, Ukrajiny, Francúzska, Ruska, Poľska, Nemecka, Iránu, Bosny – Hercegoviny, Islandu a Mexika.

Popis pobytu a podmienky:

Rezidenčné pobyty prebiehajú v budove Divadla Pôtoň v pokojnom vidieckom prostredí obce Bátovce. Izby rezidentov a pracovné priestory sú priamo v divadle. Izby sú vybavené sociálnym zariadením (WC, sprcha). V celej budove je WIFI pripojenie. Divadlo je vybavené kuchynkou pre prípravu jedál. V obci je donášková služba jedla a supermarket.
Priestorové a technické podmienky v Divadle Pôtoň.

Oblasť rezidenčného pobytu:

Bátovce sa nachádzajú v okrese Levice v Nitrianskom kraji. Bátovce sú bývalé kráľovské mesto – dnes dedina s 1100 obyvateľmi. V širšom okolí je niekoľko turistických atrakcií (história, architektúra, kúpele, kúpaliská, nakupovanie) – Banská Štiavnica (30 km), Levice (16 km), Nitra (60 km), Santovka (13 km), Dudince (25 km). Bratislava je vzdialená 163 km.